Zakończyły się eliminacje powiatowe XVLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wzięło w nich udział 17 zespołów, w tym 11 w kategorii szkół podstawowych, i po trzy w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszą konkurencją był marsz na orientację, który odbył się 9 marca w okolicach Brzeźnicy. Pozostałe konkurencje zostały rozegrane 16 marca w PSP w Janikowie.

W wyniku tej rywalizacji zostały wyłonione pod dwa zespoły w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów oraz jeden zespół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, które będą reprezentować nasz oddział na eliminacjach wojewódzkich w Radomiu w dniach 11-12 maja.

W kategorii szkół podstawowych wszystkie miejsca na podium zajęły zespoły z SKKT "Powsinoga" przy PSP w Janikowie:

1. Klara Tokarczyk, Kinga Spytek, Natalia Szczygieł
  2. Aleksandra Kurzyp, Maja Wiśniewska, Wiktor Krawczyk
  3. Amelia Wójcik, Antoni Maciąg, Oskar Krawczyk

W kategorii gimnazjów:

1. Jacek Mikutel, Jakub Kordas, Tomasz Mikutel z SKKT "Dragons" przy PSP nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach
  2. Sara Smargol, Kinga Barańska, Maciej Kowalczyk z

PSP Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach
  3. Dawid Padewski, Jakub Kultys, Filip Wiśniewski z SKKT "Dragons" przy PSP nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych startowały zespoły z SKKT Protektory przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach