Czas na małe podsumowanie minionego już roku. Nasz Oddział PTTK zorganizował 19 imprez turystycznych, w tym 14 rajdów pieszych, 2 spływy kajakowe, 1 bieg na orientację oraz eliminacje rejonowe dwóch konkursów dla dzieci i młodzieży. Łącznie we wszystkich imprezach wzięło udział 1445 uczestników.
Był to też dobry rok dla członków naszego Oddziału. Na koniec roku mamy 294 członków z opłaconą składką. Kol. Lucyna Mańkowska po raz drugi została powołana na przewodniczącą Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, a za swoją dotychczasową działalność została wyróżniona tytułem i medalem "Nauczyciel Kraju Ojczystego". Kol. Mirosław Mazur otrzymał Medal "Pro Masovia" a kol. Piotr Maciejewski Dyplom Marszałka Województwa Mazowieckiego za działalność na rzecz rozwoju turystyki na Mazowszu.
W konkursach ogólnopolskich młodzież z naszego Oddziału zanotowała kolejne znaczące osiągnięcia. W konkursie „Poznajemy Ojcowiznę” III miejsce w etapie centralnym zajęła Wiktoria Cytryniak z ZS Nr 1 w Kozienicach, a zespół reprezentujący tę samą szkołę zajął III miejsce w finale centralnym OMTTK. Były też liczne osiągnięcia w tych konkursach na etapach wojewódzkich.
Przed nami kolejny rok turystycznej działalności, w tym największe wyzwanie, czyli organizacja Finału Centralnego 50. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.
Wszystkim członkom PTTK oraz sympatykom życzymy w Nowym Roku realizacji turystycznych planów.
Zachęcamy do wstępowania do PTTK, a aktywnych członków zapraszamy do opłacenia składek członkowskich za 2024 r.