ODZNAKA TURYSTYKI PIESZEJ PTTK
- warto spisywać kronikę swoich wędrówek, to skarb na lata ..

PODSTAWOWE INFORMACJE

  1. Kupujemy książeczkę wycieczek pieszych w biurze PTTK Kozienice, ul. Kopernika 8 lokal 31
  2. Wypełniamy stronę pierwszą o sobie: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, miejscowość, podpis . Jeśli zdobywający jest członkiem PTTK / bo nie musi być/, wpisuje nr legitymacji i oddział PTTK. Te dane osobowe trafią do książki weryfikacyjnej OTP naszego oddziału i potrzebne są wyłącznie do weryfikowania i przyznawania kolejnych stopni odznaki.
  3. Każda książeczka zawiera regulamin odznaki i listę obiektów.
  4. Do książeczki wpisujemy trasy przejść pieszych /1 km = 1 pkt/ oraz listy zwiedzanych obiektów w punktowanych miejscowościach.
  5. Jeśli zdobędziemy 60 pkt /potem 100 i 250/, pozostawiamy wolne pół strony na pieczęć weryfikacji i oddajemy książeczkę do zweryfikowania odznaki przodownikowi na rajdzie lub przynosimy do biura PTTK i po kilku dniach odbieramy zweryfikowaną.
  6. Zdobyte odznaki można wykupić w oddziałach PTTK
  7. Punkty można zdobywać na rajdzie indywidualnym /sami liczymy km/ . Wskazane jest wówczas w przedostatniej rubryce umieszczenie potwierdzenia z trasy /pieczątka instytucji, miniaturowa fotografia, itp./

Szczegółowe informacje o zdobywaniu odznak znajdziemy na stronie internetowej Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK http://ktpzg.pttk.pl/

 

Zdobywanie OTP przybliża do bycia kadrą PTTK: przodownik, instruktor, przewodnik, organizator..

Pin It

Aplikacja mapowa

Zdobywaj Odznakę Krajoznawczą Ziemi Kozienickiej z aplikacją mapową

otwórz aplikację klikając w łącze

APLIKACJA

lub zeskanuj QR kod

QR

Facebook

Nasi partnerzy